Peegelkiled ja päikesekaitsekiled akendele.

Päikesekaitsekiled toimivad päikesekiirguse kõigi komponentide: valguse, soojuse ja UV suhtes. 
Vastavalt vajadustele on 3M loonud väga erinevate omadustega päikesekaitsekilesid, mis toimivad selektiivse filtrina osade lainepikkuste suhtes (soojus ja UV) ja lasevad teised spektriosad (valgus) suuremas osas läbi. Tulemusena saavad kliendid valida väga erinevat tüüpi kilede ja paljude toonide vahel.

 

peegelkiled

 

3M Prestige Exterior päikesekaitsekiled

Prestige kiled on kaasaegsed nano-päikesekaitsekiled, mis koosnevad rohkem kui 200 imeõhukesest kilekihist. Ei peegelda ega muuda hoone välisilmet. Prestige 70 Exterior on väga hele kile ja sobib hästi nii büroodele, eramutele ja kortermajadele. Väga hea valik ka kaubanduskeskustele, kui on vaja vähendada palavust, kuid lasta sisse kogu valgus ja jätta nähtavale näit väljapanekud vitriinides. Sobib eriti hästi vanadele majadele ja muinsuskaitse all olevatele hoonetele, sest Prestige ei muuda hoone välisilmet. Paigaldatakse akna välispinnale. See annab võimaluse paigaldada igasugustele aknatüüpidele kartmata soojuspaisumisest põhjustatud riske. Prestige 70 Exterior laseb sisse peaaegu  kogu loomuliku valguse vähendades palavust 46% ehk ligi poole võrra. UV-blokk 99,9% kaitseb materjalide pleekumise eest. Patentidega kaitstud!

Klassikalised peegeldavad päikesekaitsekiled.

Peegelkile on parim ja tõhusaim lahendus liigse päikeselõõsa varjestamiseks, sest on toimelt kõige tõhusam.  3M leiutas peegeldavad päikesekaitsekiled juba nii ammu, kui aastal 1958. Esimene patent selles vallas kuulub samuti 3M-le (1966). Peegelkiled on tänapäevani kõige tõhusamad liigse palavuse takistajad ja mugava sisekliima loojad.
Peegelkiledel on lisaväärtusi – nad annavad hoonele modernse välimuse, suurendavad elanike privaatsust, kuid ei varja väljavaadet nagu kardinad. Tänu peegeldusele ei saa möödujad Teie tubastele tegemistele pilku heita, kuid vaade toast õue on suurepärane.
UV-blokk 99% aeglustab materjalide pleekumist ja vananemist.Peegelkiledel on lisaväärtusi – nad annavad hoonele modernse välimuse, suurendavad elanike privaatsust, kuid ei varja väljavaadet nagu kardinad. Tänu peegeldusele ei saa möödujad Teie tubastele tegemistele pilku heita, kuid vaade toast õue on suurepärane.
UV-blokk 99% aeglustab materjalide pleekumist ja vananemist.

3M Night Vision päikesekaitsekiled

Väga ilusa sooja tooniga ja tõeliselt stiilse välimusega kiled. Night Vision kiled on ainulaadsed selle poolest, et nad lasevad ka pimeduse saabudes välja vaadata. Klassikalistel peegelkiledel sellist omadust pole. Seetõttu on Night Vision kiled eriti sobivad kodudesse ja suvemajadesse, kus inimesed viibivad ka hommikusel ja õhtusel ajal. Öeldu ei tähenda, et Night Vision kiled büroohoonetele ei sobi – pigem vastupidi. UV-blokk 99%.

Kombineeritud päikesekaitse- ja turvakiled

3M tootevalikus on ka päikesekaitsekiled, millele on lisatud turvakile, et anda päikesekaitsekiledelenagu  turvakile tugevus. Kaitsevad kuuma päikese, liigse valguse ja pleekumise eest ning lisavad privaatsust ja annavad hoonele värske välisilme nagu päikesekaitsekilele kohane. Lisaks kaitsevad vandalismi ja killuvigastuste eest nagu turvakiled. UV-blokk 99%

Pilt on illustratiivne.
Allikas: 3M Eesti OÜ, aknakile.com, www.3m.com/ee/aknakiled