UV-PRINT

UV-PRINT TASAPINNALISE PRINTERIGA MIMAKI JFX500-2131

UV-print jätab vahele trüki kilele ning kile paigaldamise alusele. Printi saab teostada suurtel kiirustel säilitades kõik kvaliteedistandardid ja keskkonnasõbralikkuse, olles samaaegselt praktiliselt lõhnatu. Üheks erisuseks võrreldes tavaprinteritega on selle tehnoloogia rohked ja uudsed lahendused, mis võimaldavad printi teostada otse erinevatele materjalidele.

UV trükk on digitaaltrüki vorm, kus tindi kuivatamiseks kasutatakse ultraviolettkiirgust ehk UV valgusteid. Uuema põlvkonna printeritel on selleks LED tehnoloogia. Kogu protsess alates tindi sisestamisest printerisse kuni selle kuivamiseni aluspinnal on printeri poolt põhjalikult kontrollitud. Materjalide valik, millele saab UV trükki kanda, on praktiliselt piiramatu. Seda saab teostada näiteks akrüülile, PVC-le, KAPA-le, metallile, puidule, klaasile jne. Materjali suurus, millele saame nimetatud printeris trükkida, võib olla 3100x2100x50mm. Need mõõdud annavad meile hea võimaluse teostada trükk otse ka seni teostamatuna näivatele suurtele aluspindadele. Kui juhtub, et mõni materjal on tindi suhtes kapriisne, töödeldakse aluspind spetsiaalse vahendi ehk primer’iga. Printer töötab kõige klassikalisema CMYK värvilahendusega ning lisavõimaluisena saab kasutada ka valget tinti. See võimalus tagab särava lõpptulemuse ka erivärvilistel aluspindadel.

Kvaliteet, mida saame pakkuda, sõltub suuresti konkreetsest tööfailist ja soovitavast lõpplahendusest. Suurematel kiirustel jätab väga hea tulemuse juba resolutsioon 300×450 dpi, kuid väga nõudliku lõpptulemuse jaoks on printer suuteline trükkima ka resolutsiooni 1200×1200 dpi – seda küll kiiruse arvelt, kuid see-eest ülima kvaliteediga. Valdkonnad ja lahendused, kus UV-printi kasutada, on väga laialdased. Peamisteks kasutusaladeks on jäänud ikkagi reklaamitööstus, kuid järjest rohkem on UV-print kasutust leidnud ka näiteks sisekujunduses. Olgu selleks siis seinapaneelid, uksed, klaasist köögi taustaseinad vms. Ehk siis – kui Teil on mingi alusplaat, millele oleks vaja kanda kvaliteetne sõnum trüki või foto näol, siis UV-print ongi see õigemast õigem lahendus. Kui see kõik tundub uskumatuna, siis ole julge ja küsi järele.

UV-print, võimalused ja tehtud tööd:

More

Print laudadele kasutades UV-printerit

More
Taustvalgusega seinapilt

Taustvalgusega seinapilt kontori seinal

More
Näituse teostus

Näituse teostus: "Norra ja Eesti läbi aegade"

More

Trükk puidule

More
trükitud lauaplaadid

Trükitud lauaplaadid